top of page

Group

Public·100 members
Ian Morgan
Ian Morgan

Kadr Usta ((FREE))Niedługo po starcie samolotu linii Spirit Airlines miała miejsce wstrząsająca sytuacja. Trzymiesięczne dziecko nie mogło oddychać, a jego usta zaczęły sinieć. Na mrożącą krew w żyłach sytuację natychmiast zareagowała emerytowana pielęgniarka. Jej przytomna reakcja uratowała maluszka. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Kadr UstaPozwolę sobie pieprzyć dalej, bo już wolno. Po kilku miesiącach walki z cylindryczną gładzią kory mózgowej urzędników można wreszcie używać przypraw w barach mlecznych dotowanych przez państwo. Ale zastępy naszych biurokratów dalej naparzają się z przebiegłym gangiem kucharzy. Co prawda kucharze rządu nie podsłuchują, za to nielegalnie wbijają jajka do kotletów. I państwo nie odpuści, każe barom zwracać miliony dotacji. Darowałbym sobie opis tego kretyństwa, ale mamy Wielkanoc, więc po prostu jajka same się cisną na usta.


Roman Kroner jest dobrze znany w środowisku PiS: z Antonim Macierewiczem pracował jako weryfikator WSI, z Jackiem Sasinem spotkał się w urzędzie miejskim w Wołominie. Teraz będzie kadrowym w NBP.


Nowy wskaźnik będzie niższy i bardziej stabilny od swojego poprzednika. Ma mieć rynkowy charakter i z opóźnieniem reagować na zmiany stóp procentowych. GPW Benchmark konsultuje właśnie szczegóły jego ustalania.


Rok 2015 był bardzo intensywny dla polskich reprezentacji. Mnogość imprez na arenie międzynarodowej sprawiła, iż niezbędne okazało się podzielenie kadr narodowych na A, prowadzoną przez Stephane'a Antigę oraz B, której trenerem znów został Andrzej Kowal. Zresztą to nie nowość. Przed rokiem sytuacja była niemal identyczna, choć zaplecze pierwszego zespołu rywalizowało wyłącznie w Lidze Europejskiej.


Najlepszym przykładem jest Mateusz Bieniek, który w ubiegłym roku rywalizował wraz z podopiecznymi Kowala w Lidze Europejskiej, a teraz jest czołowym siatkarzem reprezentacji Polski i za kilka dni walczył będzie o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Można więc powiedzieć, iż swoje doświadcze na europejskiej arenie zebrał właśnie podczas pracy w kadrze B.


Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce, pokazując się z bardzo dobrej strony w meczu o brąz, zamykając również usta krytykom, skreślających ich szansę w Final Four. Wygranymi byli wszyscy zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym.


Warto więc zastanowić się czy projekt kadry B nie jest po prostu kuźnią talentów dla Stephane'a Antigi. Najwięcej zyskał w zeszłym roku wspomniany wcześniej Bieniek. Po Igrzyskach Europejskich do pierwszej reprezentacji "awansowali" również Dawid Konarski oraz Artur Szalpuk, debiutujący w biało-czerwonych barwach w Lidze Światowej, Pucharze Świata oraz mistrzostwach Europy.


Podobnie sprawa ma się z kolejnym młodym przyjmującym Aleksandrem Śliwką. Sezon reprezentacji był dla niego niezwykle intensywny. W trakcie kilku miesięcy raz był na zgrupowaniach kadry B, by za kilka dni pojechać do zespołu juniorskiego, który przygotowywał się do mistrzostw świata w Meksyku. Obecnie 20-latek, podobnie jak swój rówieśnik, w Spale walczy o miejsce w składzie na turniej kwalifikacyjny w Berlinie.


Do ekipy Stephane'a Antigi powołanie otrzymał również Damian Wojtaszek, który dotychczas pozostawał nieco w cieniu Pawła Zatorskiego i Krzysztofa Ignaczaka. W trakcie sezonu reprezentacyjnego na kilku treningach z pierwszą kadrą był również Wojciech Włodarczyk, ale ostatecznie nie otrzymał szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności.


Nie wiadomo czy w 2016 roku projekt kadry B będzie kontynuowany. Jednak z perspektywy czasu okazał się on bardzo ciekawy. Młodzi zawodnicy mają okazję sprawdzić się w pojedynkach na arenie europejskiej, co w przyszłości może mieć niebagatelne znaczenie dla całej polskiej siatkówki. Otrzymując powołanie przez Stephane'a Antigę, gracze nie będą odczuwali już takiej presji ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenia.


W samych superlatywach o kilku miesiącach treningów pod okiem Andrzeja Kowala wypowiadali się również siatkarze. - Kadra B dała mi bardzo dużo. Nie zawsze jest okazja, aby zagrać na takim poziomie, pod presją. Wszystkie spotkania dały mi bardzo dużo i będę szczęśliwy, jeżeli jeszcze kiedyś będę miał okazję występować w tej kadrze, nabierać doświadczenia i uczyć się czegoś nowego - powiedział Adrian Buchowski. 041b061a72


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page